עמוד ראשי
סל קניות
 
עמוד ראשי ◄ מאמרים ◄ קינוחים פרווה - כשר למהדרין

קינוחים פרווה

עולם הקינוחים הוא עולם שנמשל רבות על ידי החלב. רבים מהקינוחים מכילים בהם חלב אך אינם חייבים להיות כאלה, ומי שמבקש להימנע מחלב, מסיבות אידיאולוגיות, דתיות או בריאותיות, יכול למצוא מבחר רחב של אינספור קינוחים פרווה שאינם נופלים בטעם או במראה מקינוחי החלב.

 

כמות החלב המשולבת בקינוחים היא לרוב קטנה יחסית עד שטעם החלב כמעט וכלל אינו מורגש. הסיבות להימצאותו של החלב לפיכך, אינן נוגעות לטעם אלא למרקם השומני שמוצרי חלב יכולים להעניק למאכלים ולפעמים לשם עידון הטעם. שמנת וחמאה, ואף החלב עצמו, הם דוגמאות למוצרים שמסייעים לעיצוב המרקם בעת הכנת הקינוח. כדוגמא לעידון הטעם מאידך, ניתן לחשוב על שוקולד החלב, שנוסף על המרקם השומני שיש לו לעומת השוקולד המריר, הוא מעדן את הטעם העוצמתי של הקקאו.

 

בחלק מן הקינוחים, מדובר רק בהרגל שאין לו צורך של ממש. למרבה ההפתעה, ניסיון של השמטת החלב מהמתכון כדי לייצר קינוחים פרווה יתגלה כמוצלח ממש כמו המקור. אם בכל זאת יהיה חוסר שביעות רצון מהקינוח הפרווה, ברוב המוחלט של המקרים הוא לא יהיה בגלל הטעם אלא בגלל המרקם. פעמים רבות ישנם פתרונות פשוטים לשם כך, ובקינוחים מסוימים שאינם מיועדים לאפייה נגלה שאפילו מים יכולים לפעמים לעשות את עבודתו של החלב.

 

אמנם ישנם קינוחים שזקוקים למרקם המיוחד שנותן החלב, אך אין זה אומר שלא ניתן להכין גרסת פרווה שלהם. תחליפי החלב הרבים הקיימים כיום בשוק מהווים בסיס הוגן שמבצע את עבודתו של החלב ויוצר את המרקם הרצוי בקינוחי הפרווה, החל מחלב סויה ועד לחלב שקדים, אורז או קוקוס. ישנם תחליפי חלב שהם חסרי טעם לוואי וכך ההבדל אפילו לא יורגש. מצד שני, ישנם גם תחליפי חלב שטעם הלוואי שלהם הוא מתקתק ומרענן, ולאחר מעבר אל תחליף החלב לא נרצה לחזור אל החלב המקורי.

 

אסור כמובן לשכוח את המבחר האדיר של הקינוחים שאינם זקוקים לחלב כלל. קינוחים המבוססים על פירות הם הראשונים ברשימה זו, ומונים בקרבם סלטי פירות צבעוניים, מנות סורבה צוננות ועד מבחר רב של קינוחים. אך קינוחים פרווה אלה הם בהחלט לא האחרונים וניתן למצוא עוד קינוחים פרווה רבים מספור שאינם כוללים חלב. שלל עוגיות, מאפים ועוד קינוחים מתוקים רבים אינם זקוקים כלל לחלב ומהווים פתרון מושלם, טעים ואותנטי למי שרוצה קינוחים פרווה.

 

ניתן למצוא כיום קינוחים פרווה מכל הסוגים, החל מקינוחים שאין צורך בחלב עבורם מלכתחילה ועד קינוחים שחשבנו שלא ניתן להכין אותם ללא חלב. גלידות, קרמים וקינוחי שוקולד שונים ניתנים כולם להכנה ללא חלב כלל והם עומדים לצידם של קינוחים פרווה נוספים אשר לא דורשים את החלב ותחליפיו. יחדיו הם אוסף נהדר ומתוק למי שרוצה קינוחים פרווה.עשוי לעניין אותך:

קינוחים חלביים          ייצור גלידות         קאפקייקס           בונבוש בפייסבוק             בונבוש בטוויטר              

כיצד זה עובד

אודות

מידע

כשרות אודות תנאי שימוש באתר
הזמנות ומשלוחים מחזירים לקהילה מדיניות שמירת הפרטיות
עסקים מתנות האחריות שלנו מאמרים
עסקים הנחות
קאפקייקס קינוחים לאירועים
הצהרת נגישות

Powered by Shopsystem מיתוג: קרן שטראוס צילומים: יולה זובריצקי כל הזכויות שמורות Bonne Bouche ©